balkanweb

By m.k LEZHË- Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka nisur sot turin politik nga Lezha, ku pasi të takuar me banorët në disa komuna, ka zhvilluar një takim edhe në qytet. Basha...

By m.k FIER- Reshjet e shumta të shiut kanë sjellë fryrjen e lumit Gjanica, e cila rrezikon të përmbytë dhjetëra banesa. Sipas raportimeve nga terreni, Gjanica ka dalë tashmë...

shqiptarja

By Shqiptarja Një atentat është bërë në orët e vona të mbrëmjes ku dy persona janë qëlluar me armë në një atentat në fshatin Romës në Fier. Edi Zotaj dhe Eduard Beqiraj...

By Shqiptarja Reshjet e pasdites së sotme kanë rritur nivelin e prurjeve në lumin Gjanica duke krijuar edhe daljen e tij nga shtrati në disa pjesë. Banorët kanë marrë masa...

tema
Thumbnail for 80546

By TemA Online Nëse vendi ynë arrin që të jetë i pari në rajon për turizmin, këtë atribut e merr në anën e shtrenjtësisë së biletave. Amelia është një shtetase e...

Category seven

Depresioni, stresi dhe menopauza, por mbi të gjitha kilet e tepërta janë shkaktarët kryesorë të dhimbjeve të shpinës tek femrat. Pozicioni kërrusur, duhani, jeta sedentare...

peshkupauje
Thumbnail for 78819

By Blendi Salaj “Interfax” raporton se Nemtsov, politikani rus i Opozitës atje, është qëlluar pas shpine katër herë në qendër të Moskës, në afërsi të Kremlinit. Vrasja...

By Monda “Shqipëria, vendi bujqësor pa bujqësi”. Ishte kjo tema e emisionit investigativ “Të Paekzpozuarit”. Në pjesën e parë të emisionit, u paraqit...

telegrafi

Ashtu si u shfaqën, njëjtë me shpejtësi u “zhdukën” qytetarët e Kosovës nga Subotica e Serbisë, shkruan gazeta kroate Jutarnji List. Publikuar nga: : Telegrafi ...

“Ata ikin jo nga skamja, por për më shumë luks”, pohon njëra gazetë gjermanofone. Tjetra, citon sociologen kosovare Nita Luci (38), e cila thotë: “Është shtresa e mesme...

zeri-i-amerikes
Thumbnail for 80441

By noreply@voanews.com (Keida Kostreci) Intervistë me producentin e filmit të dhimbshëm nga Kosova “Tri Dritare dhe një Varje” që më 1 mars do të shfaqet në Shtetet e...

Category eight

Depresioni, stresi dhe menopauza, por mbi të gjitha kilet e tepërta janë shkaktarët kryesorë të dhimbjeve të shpinës tek femrat. Pozicioni kërrusur, duhani, jeta sedentare...